Jotun Yeşil Adımlar Uygulaması

Nefes alma alanlarımızın, ağaçlarımızın, ormanlarımızın azaldığı, azaltıldığı şu zamanlarda Norveç firması Jotun mükemmel bir application ile bize hem kendimiz hem çevremiz için duyarlı olma fırsatı sunuyor. Uygulama sayesinde sadece yürüyerek, ağaç dikilmesini sağlayabiliyorsunuz. Bunun için Jotun Yeşil adımlar uygulamasını indirmeniz ve yürümeye başlamanız yeterli.

Uygulamayı indirip yürümeye başladığınızda, uygulamada yer alan yollar yeşile boyanmaya başlıyor. Yürüyerek yeşile boyadığınız her 4 kilometre içinse bir ağaç dikilmesine sebep oluyorsunuz.

Uygulamayı sizin dışınızda kullananlar da aynı yoldan yürümüş olabilir ve o yollar çoktan yeşile boyanmış olabilir. Bu sizi vazgeçirmesin çünkü daha  önceden yeşile boyanmış yoldan yürüdüğünüzde de her 6 kilometre için bir ağaç kazanabiliyorsunuz.

Uygulama, adım atarak hem kendi sağlığınıza katkıda bulunmanıza hem de dünya sağlığına katkıda bulunmanıza vesile oluyor.

Kazanılan ağaçlar  ile Balıkesir’in Gönen ilçesinde 3 orman büyüklüğünde bir alan ağaçlandırılacak. Jotun’un uygulama ile başlattığı kampanyası ise 1 Mayıs 2017 ile 31 Temmuz 2017 tarihleri arasında geçerli. Ben bu yazıyı yazmakta geç kalmışım ama siz uygulamayı indirip yürümeye başlamakta geç kalmayın.

Fırsat buldukça yürüyerek hem sağlık, hem mutluluk hem de huzur kazanacağınız günler diler, Jotun firmasına bu güzel projesi için teşekkür ederim.

 

Woman!nTouch

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir