Home Design 3D ile Evinizi Yaratın

Home Design 3DMimari veya inşaat alanında eğitimi olmayan biri olarak son zamanlarda kullandığım en basit, görselliğiyle beni ciddi şekilde şaşırtan bir uygulamadan bahsetmek istiyorum. Home Design 3D…

İhtiyacım, boş bir evi (dıştan sadece 4 duvar) odalarına nasıl böleceğime karar verip, içine neyi nasıl yerleştireceğimi belirleyip, ona göre de cam ve duvarların ölçülerini ayarlayabilmekti. Sıfırdan bir evi oturtmaktı aslında. Bu doğrultuda özellikle iPad’de kullanabileceğim basit, çözmek için çok zaman harcamayacağım ama bir o kadar da esnek bir uygulama arıyordum. Zamanında autocad ve benzeri programlar kullanmıştım ama eski bilgileri hatırlamaya çalışmadan daha kolayca keyifle yapabilmek istiyordum işimi. Bir kaç uygulama indirip denedikten sonra Home Design 3D’yi buldum. Benzer uygulamalarla kıyasladığımda, uygulamanın esnekliği beni cezbetti. Duvar kalınlığından tutun tavan yüksekliğine kadar, evin detayları ile ilgili birçok şeyi çiziminize dahil edebiliyorsunuz. Çiziminizde kullanacağınız ürün çeşitleri de gerçekten başarılı.
Home Design 3D

Kaba çizimi hallettikten sonra evin içini dekore etmek için de bir hayli fazla seçenek sunuyor program size. Böldüğünüz odaya mevcuttaki mobilyaların sığıp sığmayacağını ya da ne şekilde odayı daha efektif kullanabileceğinizi ister 2d ister 3d olarak rahatça simüle edebiliyorsunuz. Duvar boyalarından kağıtlarına, yer seramiklerinden farklı malzemelere kadar birçok alternatifiniz olacak. Aklınızdaki duvar rengiyle zemininizi ne yapsanız güzel durur hızlıca simüle edebilirsiniz. Ama renk konularında biraz dikkatli olmak gerekiyor, gerçeği tam anlamıyla yansıtmayabilir, ki bu konu bence çok pahalı uygulamaların renderlarında bile sıkıntılı. Yine de bir öngörü oluşacaktır. Çok fazla tekstür seçeneği mevcut.

Home Design 3D

Uygulamanın ücretsiz seçeneğinde bazı özelliklerden faydalanamıyorsunuz maalesef. En önemlisi de ücretsiz sürümde çalışmanızı kaydetmenize olanak verilmiyor. İhtiyaçlarınız doğrultusunda ücretli versiyonununu da düşünebilirsiniz. Ben verdiğim her kuruşuna değdiğini düşünüyorum çünkü bu programla keyifle sıfırdan bir ev inşa ettim..

Benzer ihtiyaçlarla bir uygulama arıyorsanız bu uygulamayı denemenizi en azından ücretsiz versiyonuna bir göz atmanızı tavsiye ederim.

Programı android için bu linkten , ios için ise bu linkten indirebilirsiniz.

keyiflekeşfet

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir