HemingWrite: Akıllı Daktilo

Yazmak.. Birçok insanın hayatının ya da işinin bir parçası.. Benim için ise bir ifade ve sosyalleşme aracı.

Birçoğumuz seyahatlerimizde ya da işimizde anlık notlar almak için halen kalem kağıt kullanıyoruz ama iş uzun paragraflar ve sayfalara geldiğinde teknolojinin nimetlerinden yararlanmaktan kendimizi alamıyoruz. Peki her zaman bilgisayarlarda, tabletlerde yazmak bu kadar basit mi? Benim için HAYIR.

Her zaman yanımda taşıdığım bilgisayarımı açıp aklımdakileri yazmak istediğimde, bu işe başlamanın bile en azından yarım saatimi aldığını farkediyorum. Öncelikle mailler açılıyor, okunuyor, kimi siliniyor, kimi cevaplanıyor.. Derken Facebook, Twitter, Pinterest… Çoğu zaman internet gazeteleri de araya giriyor… İşte yazı yazma amacıyla açtığım bilgisayarımın bana internetin olanaklarını sunması itibariyle, dikkatim ve önceliklerim bazen kısa zamanlı, bazen de olması gerekenden çok uzun süre başka yönlere kayıyor.

Bu durum sadece bilgisayarımı açtığımda değil, yazma süresince de sürekli başıma geliyor. Ekranın sağ alt kösesinde sürekli beni dürten mail vs bildirimleri de kafamı çaktırmadan allak bullak edebiliyor.

Tam da ben bu dertlerden muzdarip, teknoloji düşmanı ama teknoloji bağımlı hayatıma devam ederken, Detroit dolaylarında yeni bir ürün tasarlanmış, karşınızda HemingWrite…

HemingjpegNostaljik görüntüsünün, mekanik klavyesinden geldiği aşikar ancak bu ürün sıradan bir daktilonun ötesinde. Tek bir odak noktası üzerine tasarlanmış bu ürün, size yazmanız ama sadece yazmanız için dijital bir teknoloji sunuyor. Yazdıklarınızı, önündeki elektronik mürekkepli ekrandan göstermenin yanında, anlık olarak bulut üzerine kaydediyor. Elbette bu yazılar çoğumuzun kullandığı Word, Evernote ve Google Docs gibi programlar ile WIFI özelliği sayesinde senkronize edilebiliyor. Aynı zamanda WIFI kullanmadan da verilerin aktarılabilmesi için, şarj girişi micro USB girişi olarak tercih edilmiş.

HemingwriteBeyazHemingWrite tam anlamıyla basitleştirilmiş bir yazma deneyimi sunmak için tasarlanmış. Aynı anda üç dosya üzerinde çalışmanıza imkan veriyor. Ürünün sol kısmında bulunan konsolu kullanarak bu üç dosyaya hızlı bir şekilde ve yine basitçe erişmeniz sağlanıyor.

HemingWritecarry

4 haftalık pil ömrüne sahip olan ürün, 1.8 kg ağırlığa sahip.

Henüz satışa sunulmamış olan ürünün ön satış fiyatı kickstarter.com’da 399$, ön satış sonrası fiyatların ise 499$ olacağı belirtilmiş. İsminin ise resmi olarak FreeWrite olacağı girişimci firmanın resmi twitter hesabından birkaç ay önce duyuruldu.

Sizde yazı yazmak isterken tabiri caizse Songül Karlı videolarına doğru sürüklenenlerdenseniz, bu ürün akıllıca bir yatırım olacaktır..

PS: Ürün görselleri kickstarter.com ve firmanın Twitter hesabından alınmıştır. 

Woman!nTouch

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir