Kitap Severlere GoodReads Uygulaması

Kitap okumaktan keyif alan bir çok insanın en büyük sorunlarından biri, bir sonraki kitabın ne olacağıdır. Okumak istediğimiz veya okuduğumuz kitapların bir listesini her zaman yanımızda taşımak isteyebiliriz.

Ben kitap seçimi konusunda, kimi zaman zevkine güvendiğim arkadaşlarımdan kimi zaman forumlardan araştırarak yaptığım seçimlerde çok satanlar listesine göz ucuyla bile bakmayanlardanım. İşte bu noktada çok sevdiğim bir uygulamayı sizle paylaşmak istiyorum.. Goodreads..

Web adresinden ulaşabileceğiniz bu uygulamayı Ipadinize, akıllı telefonunuza ücretsiz bir şekilde indirerek her daim kullanabilirsiniz. Tek yapmanız gereken webden veya indirdiğiniz uygulama üzerinden bir hesap açmanız.

Sign In

Peki ne işe yarar bu Goodreads?

Arkadaş olarak eklediğiniz kişilerin okuma listelerine erişebildiğiniz, neler okumuşlar hangi kitapları sevmişler, hangilerini yarım bırakmışlar gibi bir çok detayı bulabileceğiniz bir paylaşım platformudur. Siz de kendi okuduğunuz kitapları buraya girerek bir arşiv oluşturabiliyorsunuz. Uygulama sizin şuana kadar okuduğunuz kitaplar ve bunlara verdiğiniz puanlar doğrultusunda yani kitap zevkinize göre veya seçtiğiniz türlere göre yeni kitap önerileriyle bir sonraki kitabınız için güzel alternatiflerle karşınıza getiriyor.

Recomendation

Aynı zamanda arkadaşınız yeni bir kitaba başladığında veya okunacaklar listesine bir kitap eklediğinde bundan haberdar olup siz de o kitabı listenize ekleyebiliyorsunuz.  Geçekten her yönüyle kitap severleri memnun edebilecek bir uygulama. Türk yazarları da birçok yabancı uygulamaya nazaran kolayca bulabiliyorsunuz. Türkiye’ de henüz çok yaygın kullanılmadığı için maalesef Türkçe dil desteği yok. Ama kullanımı gerçekten çok kolay ve eğlenceli. Kendinize yıllık kitap hedefleri koyarak okuma motivasyonunuzu da artırabilirsiniz.

Hemen bir hesap açıp uygulamayı kullanmaya başlayın deriz, seveceksiniz…

keyiflekeşfet

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir