Giyilebilir Teknoloji: Liquid Image

Son yıllarda özellikle extreme sporlarda kullanılan kamera ve aparatların gelişiminde büyük bir ilerleme katedildi. Popüler markalardan biri olan GoPro artık sadece extreme sporlar ile ilgilenenler için değil, bir çok insanın hobi amaçlı kullandığı ufacık tefecik ama boyundan büyük işler başaran bir cihaz markası. Daha çok profesyonel sporcular tarafından tercih edilen, Amerikan markası Liquid Image ise GoPro’ya iyi bir alternatif olabilir.

Liquid Image (LIC) kendisini giyilebilir teknoloji olarak tanımlıyor ve göz hizasında kamera lensi monte edilmiş ilk kameralı gözlük üreticisi ünvanını taşıyor. 1080P 30 fps ve 720P 60 fps HD kalitesinde çekim yapabilen cihazlarının bir kısmı wireless özelliğine sahip. Ayrıca ürünlerin şık ve ergonomik tasarımı da göz dolduruyor.

Liquid Image, ürünlerini 4 ana kategoride sınıflandırıyor:  Kayak, Sualtı, Off-Road ve çok amaçlı..

model 384 snow

 

 

 

 

 

 

 

Temel olarak gözlüklere monte edilmiş kameralar üzerine yoğunlaşan marka, sualtı ve çok amaçlı kullanım için wireless özellikli EGO modelini 2012 yılında pazara sunmuş.Halen wireless özellikli en küçük kamera ünvanını koruyan bu model, mobil cihazlara indirilebilen bir uygulama ile yönetilebiliyor ve yaklaşık 100 m uzaklığa kadar canlı olarak izlenebiliyor.

Model 368Model 369

 

 

 

 

 

 

scubaegoLiquid Image uygulaması ile EGO üzerindeki tüm kamera ayarları (görüntü kalitesi, kontrast, çekim modu, vb) uzaktan değiştirilebiliyor. Mikrofon ayarları da yine uygulama üzerinden değiştirilebiliyor, burada ayrıca ses kaydının gürültü engelli kalitede yapılabildiğini belirtmek gerek sanırım. Uygulama üzerinden, kamera ile çekilen fotoğraf ve videolar anlık olarak mobil cihaza kaydedilip, sosyal platformlarla paylaşılmak üzere düzenlenebiliyor. Uygulama hakkında daha fazla bilgi edinmek için aşağıda yer alan video yararlı olacaktır.

 

 

liquid imageLiquid Image’ın sualtı için tasarlanmış moddeleri de yine çok fonksiyonel ve şık. 12 MP kamerası ve 120 derecelik geniş açı lensi ile sualtı meraklıları için 40 metre derinliğe kadar dayanıklılık gösteriyor. HYDRA SERIES 720P, aynı zamanda dalış eldivenlerine uygun şekilde tasarlanmış deklanşöre sahip.

 

scuba

Profesyonel veya amatör olarak bu sporlar ile ilgileniyorsanız, yaşadığınız heyecanı kaydedin, paylaşın, daha çok kaydedin, daha çok paylaşın derim. Haydi eller serbest…

Woman!nTouch

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir