Geçmişten, Geleceğe, Fujifilm Instax Mini

concept_mainHatırlar mısınız bilmem ama eskiden fotoğraf makinalarımızla güzel anılarımızı ölümsüzleştirmeye çalışır, içine koyduğumuz, hatta bazılarında parmak izlerimiz bulunan filmleri fotoğrafçıya götürüp bastırdığımızda, en önemlilerinden bir kaçı yanmış olur ve o anlar sadece hafızalarımızda bir anı olarak kalmak zorunda olurlardı.

Şimdilerde ise, yüzlerce fotoğrafı telefonlarımızla çekip, bilgisayara aktarmakla yetiniyoruz. Her ne kadar şimdi ki fotoğraflarla kalitesi kıyaslanamazsa da, bizim bebeklik albümlerimiz var evlerimizde. Şimdiki çocukların ise bilgisayarlarda, yüzlerce belki de binlerce saçma sapan, bir türlü somutlaştırılmamış pozları mevcut.

1934 yılında fotoğraf film üreticisi olarak kurulan Fujifilm, sonraki yıllarda ilerleyen teknolojiyle birlikte ürün gamını ve faaliyet verdiği sektörleri geliştirdi.

Her şeye rağmen, geçmişe saygı duymaktan ve analog fotoğraf makinalarını üretmeye devam etmekten vazgeçmedi. Instax Analog serileri, şık tasarımları ve kaliteli fotoğrafları ile dikkatimizi çekti. Eğer siz de böyle bir fotoğraf makinası edinmeyi düşünürseniz, bizim önerimiz en yeni ürünü olan Instax mini 70 olacaktır. Üç renk seçeneği ile satın alabilirsiniz. Ay beyazı, kanarya sarısı ve ada mavisi. Yeni bir akım olan özçekim özelliği de sunuyor üstelik. Özçekim modu ile fotoğraf çektiğinizde, en uygun aydınlık ve çekim mesafesi ayarlanır, ayrıca objektifin yanında bulunan ayna ile de kendinizi görebilir, doğru çerçeveye alabilirsiniz.

Hiçbir özel ayar yapmadan, otomatik flaşlama ile fotoğraflarınız aydınlık çıkar. Hatta, parlaklık vurgulama kipi denen bir özellikle, fotoğraflarınızı filtreli gibi çekebiliyorsunuz. Ten renkleri parlak ve daha pürüzsüzmüş gibi çıkıyor. Çekmiş olduğunuz fotoğrafları ise anında, 62*46 mm boyutlarında basabiliyorsunuz.

Ayrıca, fotoğraf makinanızı aksesuarlarınız ile kişiselleştirebiliyorsunuz. Mini fotoğraflarınız için, renkli ve küçük fotoğraf albümleri ile fotoğraflarınızı arşivlemenize olanak sağlıyor.

Instax Analog serilerine ve Instax Mini 70 e www.fujifilm.com ve www.bilstore.com internet sayfalarından ulaşabilirsiniz.

Güzel anılarınız olması dileğiyle…

(P.S: Resimler  www.fujifilm.com adresinden alınmıştır.)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir