CamScanner

Kağıt işleri ile çok sık uğraşan biri olarak, oldukça geç keşfettiğim ama şu sıralar en çok kullandığım uygulamayı paylaşmak istiyorum… CamScanner…

Uygulama ile cep telefonunuz scanner işlevi kazanıyor. Başka hiç bir cihaza gerek kalmaksızın cep telefonunuzdan taramak istediğiniz belge ya da belgelerin resmini çekmeniz yeterli oluyor. Program resmini çektiğiniz kağıdın görüntüsünü işleyip, yazıları belirginleştirip, istediğiniz formata dönüştürüyor. Doc, JPG, PDF, .txt formatlarından birini seçmeniz yeterli.

Akıllı telefonunuzla belgenin resmini çekin ya da telefonunuz albümünü veya Dropbox’ınızı kullanarak burada bulunan fotoğrafı Cam Scanner’a yükleyin.

       image           image

CamScanner sizin için kağıdın sınır ve köşelerini bulup ayarlıyor. Ancak elle de düzenleme yapabilir ve belgeyi yatay ya da dikey olarak ayarlayabilirsiniz.

           image                             image

Sonraki aşama parlaklık, kontrast ve detayları ayarlamak. Aslında bu bölümü hızlıca geçebilirsiniz, zira belgenin orijinal hali zaten herhangi bir tarayıcının yapabileceğinden kesinlikle daha kötü olmuyor.

  image    image   image

Belgeyi ne için kullanmak istediğiniz bu andan sonra önem kazanıyor. CamScanner, işinize yarayacak tüm seçenekleri sunuyor size. E-mail, faks, print ve eğer programı kullanan arkadaşlarınız varsa arkadaşlar ile paylaşım ve yorum ekleme imkanı sunuyor.

Artık belgenizi, PDF, JPG ya da doc. formatına çevirerek mail atabilir ya da telefonunuz albümüne ekleyebilirsiniz.

image

Bu aplikasyonu özellikle avukatlara ve mesleği kağıt ve belgelerle olanlara tavsiye ediyorum. Dosyayı incelemek için adliyeye gittiğinizde tüm dosyayı değil ama önemli yerlerin resmini çekerek camscanner aracılığı ile mail atmanız oldukça kolay. Zaten tüm dosyanını fotokopisini de çoğu zaman anında elinize almanız mümkün olamıyor. Böylece hem tüm fotokopiler elinize geçene kadar beklemekten kurtulmuş oluyor, hem zamandan tasarruf etmiş hem de bir bakıma kağıt israfını engellemiş oluyorsunuz. Cam scannerla tanışmadan önce de tüm dosyanın fotokopisi gerekli değilse fotoğraf çekmekle yetiniyordum ama o resimleri tek tek incelemek ve print etmek de az zahmetli bir iş değildi. Çektiğiniz ve camscanner ile PDF formatında sakladığınız belgeleri ise hem okumak ve incelemek hem de print etmek ve düzenlemek daha kolay oluyor.

Acilen bir belgenin gönderilmesi gerektiğinde ise yazıcı, bilgisayar ve faks kullanmak zorunda olmadan sadece akıllı telefonunuzla hızlıca işinizi halledebiliyorsunuz.

Bir an önce telefonunuza indirip kullanmaya başlayın derim.

Woman!nTouch

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir