Mallorca’da Gece Hayatı

Günüdüzü ayrı güzel olan Mallorca’nın gece hayatı da bir o kadar güzel.. Daha önceki yazılarımda Mallorca’nın gezilecek görülecek yerleri ve plajlarından bahsetmiştim. Bu yazı da, Mallorca’ya gitmişken gece hayatının da bir tadına bakma isteyenler için..

Palma Limanı çevresinde kalıyorsanız çok güzel restoranlar, barlar var çevrenizde. Akşam yemekleri genelde bizim alışkanlıklarımıza göre geç yeniliyor, akşam 9- 10’u buluyor. Biz akşama öncelikle bu cadde üzerinde bulunan yerlerde tapas’larımızı atıştırıp, içkimizi yudumlayarak başlıyorduk. Ya da daha kapsamlı uzun bir yemek için deniz ürünlerini, paellalarını keşfetmeye çalışıyorduk.

Mallorca’nın güzel yanı eğer eğlenceyi müziği seviyorsanız, şehrin sürekli canlı olması sizi mutlu edecektir. Akşam yemeğinden sonra gidebileceğiniz, dans edebileceğiniz çok güzel publar var Palma Limanı çevresinde. Biz her gün farklı birini veya bir kaçını denedik ve hepsinden de ayrı ayrı keyif aldık. Seçimlerimizi biraz spontane yaptık. Aşağıda birkaç tane isim vereceğim ama dediğim gibi gittiğiniz gün ve saate göre caddede yürüyüş yaparken görüp beğendiğinize girip birer içkinizi yudumlayın, şehrin tadı öyle çıkıyor.. Pub ve barlar dışında club tarzı mekanlar da bulabiliyorsunuz Palma’da. Mallorca’nın en güzel tarafı eğlence anlamında her türlü beklentiyi karşılayabiliyor olması. Club sevenlere club, pub sevenlere bolca pub, beach club tarzı yerler tercih edenlere bunları da sunuyor. Tatiliniz için bu alternatiflerin hepsinden harmanlayabilirsiniz.

Shamrock Palma:  Gabriel Roca caddesi üzerinde HardRock cafe yakınlarında bulunan güzel bir Irish Pub. Sports bar konseptinde bir mekan. Canlı müzik de yapılmaktadır. Mekanın bilgilerine buradan ulaşabilirsiniz. Gitmeden önce göz atıp bir maç veya organizasyon olup olmadığını kontrol edebilirsiniz.

Lenox-The Pub: Hem yemek yiyip hem de keyifli vakit geçirebileceğiniz bir pub burası da. Adresine buradan ulaşabilirsiniz.

Tito’s: Burası club, disco sevenleri mutlu edececek bir yer. Cuma ve cumartesileri kalabalık oluyor. Biraz sıra bekleyebilirsiniz içeri girmek için. Buranın da bir girişi Gabriel Roca caddesi üzerinde bulunuyor. Buradan mekanın görsellerine bakabilirsiniz.

Pascha: Ünlü gece klübü zincirinin bir halkası da Mallorca’da bulunmakta. Club sevenlerin ilgisini çekecek bu mekanda farklı konseptlerde eventler ve partyler de oluyor. Yine Gabriel Roca caddesi üzerinde bulunan Club’ın ajandasını buradan takip edebilirsiniz.

MAGALUF:

Mallorca’da gece hayatı denince akla gelen ilk yer MAGALUF oluyor. İngiliz turistlerin hakimiyet kurduğu bir bölge Magaluf. Bolca otel bulunan bu bölgenin sahil kısmının bence pek bir espirisi yok. Ama asıl meşhur olduğu nokta gece hayatı. Kat kat rengarenk diskolar, çeşit çeşit publar, özellikle geç saatlerde dolaşıyorsanız sokaklarda, çoğunlukla öpüşen veya kusan:) insanların görüldüğü bir bölge… Ayık insan sayısı çok az olmakla birlikte yaş ortalaması da küçük ama sokakta bağıra bağıra şarkı söyleyen, dans eden insanlar ayrı bir renk katıyor bölgeye.

Çok büyük gece kulüplerinin bulunduğu Magaluf,  Avrupanın en büyük açık hava kulüplerinden biri olan BCM Planet Dance‘e ev sahipliği yapıyor. Magaluf’ta birçok gece kulübü alternatifiniz olacaktır. Biraz eğlence katmak istiyorsanız tatilinize mutlaka uğramanız gereken bir yer Magaluf. Biz gerçekten hem çok şaşırdık hem de çok eğlendik…

keyiflekeşfet

P.S: Görseller mekanların resmi sitelerinden alınmıştır.

One thought on “Mallorca’da Gece Hayatı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir