Mallorca’da Gidilecek Plajlar

Mallorca, gezilecek görülecek yerleri, plajları ve gece hayatıyla ünlü bir cennet. Deniz tatili planlayanlar için Mallorca’da gidilecek plaj, kıyı alternatifleri oldukça zengin, bu sebeple doğru rota seçtiğinize emin olabilirsiniz.

Gelelim Denize, Kuma, Güneşe…

Öncelikle şunu belirteceğim; ben yaptığım araştırmalar ve giden arkadaşlarımdan aldığım bilgiler doğrultusunda plaj seçimimizi yaptım. Çünkü kısıtlı günde hepsini birden görmeye uğraşmak yerine, gittiğimiz her plajın tadını çıkartmayı tercih ettik. Benim aşağıda belirttiğimden çok daha fazla alternatifiniz olacaktır. Gideceğiniz bazı koylar tamamen bakir, doğal ortamı korunmuş öyle şezlong bulayım sangriamı yudumlayım düşüncesinden uzak, ama doğası muhteşem. Bazılarında ise ‘beach’ kavramı oturmuş. Şezlongunuzu kiralıyorsunuz, yeme içme tüm aktivitelerinizi burada gerçekleştirip gününüzü geçirebiliyorsunuz. Mallorca’da gidilecek plajlar listemize başlayalım…

Es Trenc: 

Bildiğim kadarıyla Mallorca’nın en uzun plajlarından biri. Palma’ya yaklaşık 50 km. uzaklıkta ama gerçekten gittiğiniz yola değer. Bembeyaz bir kum ve apaçık mavi deniz bazı yerlerde laciverte çalıyor. Gerçekten enfes bir deniz, suyu ılık, sudan çıkasınız gelmiyor. Küçük bir uyarı: Nudizm yanlısı amcalarımızı teyzelerimizi görünce şaşırmayın, nudistlerin çok tercih ettiği bir bölgeymiş burası. Eğer rahatsızlık duyarsanız Es Morters’e doğru ilerleyin:)

Es Trenc’e Trip Advisor‘dan da bir bakın mutlaka…

Es Murters: 

Es Trenc bitince başlıyor bu sahil şeridi. Yine denizi muhteşem, fakat biraz sığ. Ne kadar giderseniz gidin belinizi geçemiyorsunuz. Bu iki plajın da çevresinde oteller yazlık evler var. Doğrudan deniz tatili yapmak için buralarda da kalınabilir. Es Trenc’ten çıktıktan sonra burada birşeyler yiyebilir ve sangrialarınızı yudumlayabilirsiniz.

 • Es Murters
  Es Murters Restoran

Porto Cristo: 

Liman bölgesinde bulunuyor plajı. Nispeten gelişmiş bir bölge. Denizi güzeldi ama biraz soğuktu diğer yerlere göre. Biz burada vaktimizi daha çok, plajın üst kısmında yer alan salaş yerlerde biramızı yudumlayıp ve deniz mahsüllerini keşfederek geçirdik.

 • Porto Cristo
  Porto Cristo Liman

Cuevas del Drach (Ejderha Mağaraları):

Monacar kasabasında Porto Cristo yakınında bulunuyor bu mağaralar. Biz burayı gezdikten sonra Porto Cristo sahiline gitmiştik mesafe oldukça yakın. Adaya gelmenizle buranın reklamlarını, broşürlerini görmeye başlıyorsunuz her yerde. Denizin aşındırmasıyla oluşmuş mağaraların içinde bir de büyük bir göl var. İçeriye giriş için kişi başı 15 euro gibi bir ücret ödüyorsunuz ve gruplar halinde rehber eşliğinde gezdiriliyorsunuz. İlk olarak karşınıza ışık gösterisiyle, daha çok ‘Denizler Altında 2O Bin Fersah‘ ve ‘80 Günde Devr-i Alem‘den tanıdığımız yazar ‘Jules Verne’ çıkıyor. Verne, ‘Clovis Dardentor’ kitabında bu mağaralardan da bahsediyormuş. Sonrasında biraz daha yürüyorsunuz ve sandallarla gelen müzisyenler sayesinde güzel bir klasik müzik dinletisi ile karşılanıyorsunuz. Ardından da sandallarla gölü geziyorsunuz. Farklı bir görsel şölen yaşıyorsunuz. Gidilip görülmesi gereken yerlerin başındadır bence.

 • Ejderha Mağaraları
  Ejderha Mağaraları Giriş

Cala Pi: 

Bizim en sevdiğimiz plajlardan biriydi. Kayaların arasından tepeden inerek sahile ulaşıyorsunuz, küçük gizli kalmış bir koy. Tepede kalan kısımlarda güzel restoranlar var.  Hem denizi güzel ve doğası bakir kalmış, korunmuş hem de ihtiyacınız olan her şeyi bulabiliyorsunuz çevrenizde.

 • Cala Pi
  Cala Pi

Cap de Formentor: 

Öncelikle, virajlı yollardan gidildiği için araba tutuyorsa, mideniz bulanıyorsa gitmemenizi tavsiye ederim. Ama manzara inanılmaz. Deniz seviyesinden yaklaşık 380 metre yüksekliktesiniz ve gördüğünüz manzara karşısında diliniz tutuluyor. Burunda bir de deniz feneri var gidilebilecek.

 • Formentor
  Formentor Burnu

Alcudia Beach: 

Sadece bembeyaz yumuşacık kumlarda sahil boyu bir yürüyüş yapmak için bile gidilebilir. Denizi çok güzel, deniz kenarında bir sürü kafe, restoran bulabileceğiniz bir yer.

 • Alcudia Beach
  Alcudia Beach

Nassau Beach Club: 

Ibiza’da da bulunan bu beach club, beach club’dan hoşlananlar için güzel bir tercih olabilir. Yemekleri çok başarılı, denizi de oldukça güzeldi. Ayrıca şezlongunuzdan kalkmadan, müzik eşliğinde kitabınızı okurken size hizmet eden birilerinin olması da fena olmuyor. Gün batımını da izlemek için ideal.

Mood Beach&Restaurant: 

Havuzu olan, tepeden denize bakan birazcık daha sosyetik bir yer. Biz önceden rezervasyon yaptırarak akşam yemeği için gittik. Güzel romantik bir akşam yemeği istiyorsanız önerebilirim, gideceğiniz sezona göre rezervasyon yaptırmanız önemli. Bir de bazı akşamlar değişik eventler oluyor. Onları da takip ederek seçiminizi yapabilirsiniz.

 • Nassau Beach
  Nassau Beach

Mallorca’da tatil planlayanlara şimdiden iyi tatiller dilerim.

keyiflekeşfet

One thought on “Mallorca’da Gidilecek Plajlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir