Çamur Evler, Masalsı bir Haftasonu Kaçamağı

Yoğun iş temposu, can sıkıcı haber programları, telefon ve internet bağımlılığı, beton manzarası maalesef hayatımızın gerçekleri. Hepimiz bunlardan bunalıp hayata bir ara vermek istemiyor muyuz? İşte biz tam da böyle bir andayken, Çamur Evler ile tanıştık. Masalsı haftasonunu kaçamağımız da böyle başladı…

Yalova’nın Çınarcık ilçesine 10 km mesafede olan Çamur Evler, ormanın derinliklerinde kaybolduğunuz bir ortam sunuyor. Ankara’dan 5-6 saat sürüyor, Istanbul’dan ve çevresinden ise sanıyorum Osmangazi köprüsünü kullanarak 2 saatte varılabilir. Merkezden dağ yoluna saptığınızda, yol da inanılmaz keyifli hale geliyor. Çamurdan yapılma, yağıştan korunmak için üstü bambularla kapatılmış, içi şirin bir mimari ile tasarlanmış evlerde 4 kişi kalabiliyorsunuz. Çevrede kamp kurabileceğiniz alanlar da mevcut. Telefon hiç bir noktada kullanılamıyor, sadece uydu interneti var o da sadece bazı noktalarda çekiyor.

Eşyalarımızı yerleştirip, biraz dinlendikten sonra piknik sepetimizi alıp yürüyüşe başladık. Patika yollardan yürüyerek, bazen derelerden geçmek zorunda kalarak küçük bir şelaleye ulaştık. Orada örtümüzü serip, suyun sesi ve ormanın sonsuzluğu içinde piknik yaptık. Zamanın durduğunu hissedebildiğimiz nadir anlardandı yaşadığımız. Yürüyüşe devam edip, Çifte Şelaleyi gördük. Hava kararmadan Çamur Evler’e geri dönüş yoluna koyulduk. Yolunuz üzerindeki derelere girip yüzebiliyorsunuz. Ancak biraz soğuk olduğunu belirtmekte fayda var. Tesiste de ufak bir yüzme havuzu var. Dereden akan su ile dolduruyorlarmış ve tuzlu bir sistem ile temizleniyormuş. Bu havuzda da keyif yapmak mümkün.

Tesise vardığımızda oldukça yorulmuştuk. Ufak bir şekerleme yapıp akşam yemeğine hazır olmak istedik. Açlıktan gözümüz dönmüş bir şekilde uyandık ve yemeklerin güzel olması için dua ediyorduk. Zeytinyağlı alternatiflerinin yanında, mezeler, ızgaralar ve mantı vardı menüde. Yediğimiz herşey çok lezzetliydi. Gece uzun uzun oturup sohbet etmek istesekte, yol yorgunluğu, orman havası derken uykumuz biraz erken geldi, direnmedik.

Sabah erken uyandık ve bu biraz bize sıkıntı yarattı. Maalesef işletmeciler 9.30 da kalktı ve bu saatte kadar kahve isteğimizi bekletmek zorunda kaldık. Eğer giderseniz, akşamdan sabah erken kalktığınızı ve kahve içmek istediğinizi söylemeniz gerekiyor. Böylelikle kendiniz alabileceğiniz bir düzen kurabilirler. Kahvaltı saat 10.00 da başlıyor. Herşeyin çok lezzetli olduğu, tatmin edici bir kahvaltı yaptık.

Yolumuz uzun olduğu için oyalanmadan yola koyulduk. 10 km mesafede Dipsiz Göl’ü de gördükten sonra dönüş rotamıza başladık.

Genel olarak değerlendirdiğimizde, eşsiz bir orman ve güzel bir tesisle harika bir haftasonuna geçirdik. Ancak sitelerinde yazdıkları gibi evcil hayvanlarınız ile rahatça gidemeyeceğinizi belirtmek isteriz. Biz yanımızda Alman Kurdu ile gittik, Venüs. Hem yürüyüşlerimizde bize eşlik etmesini, hem de Venüs’ün de keyifli vakit geçirmesini istemiştik. Ancak ormanın 4 tane Çoban Köpeği var ve Çamur Evler’de besleniyorlar. Burayı koruma iç güdüsü ile hareket eden hayvanlar bunlar, o yüzden büyük boyutlu bir köpek pek kabul edebilecekleri bir durum değil. Maalesef Venüs’ü odada bırakmak zorunda kaldık ve hiç yanımızda gezdiremedik. İnternet sitelerinde bunu belirtmeleri gerektiğini düşünüyoruz.

Aşağıda linkini ve internet sitelerinden kendi yazılarını bulabileceğiniz Çamur Evler’e rezervasyon yaptırmak için, Whatsup üzerinden mesaj atmanız gerekiyor. Telefon çekmediği için sadece Whatsup ile ulaşabilirsiniz. Şehirden uzaklaşıp, ormanın içinde kaybolmanızı ve Çamur Evler de konaklamanızı tavsiye ediyor, şimdiden keyifli saatler diliyoruz…

Yalova-Çınarcık merkezden sadece 11 km uzaklıkta,
Erikli yaylasın da gizli kalmış bir cennet sunuyoruz.Doğayla baş başa sakin,huzurlu,kaliteli ve yalın bir dinlence… Size özel çamur eviniz de konaklayıp,eşsiz bir kahvaltı ardından, trekking(doğa yürüyüşü) yapıp gizli şelalesinde veya yüzmehavuzunda yüzebileceğiniz,günün yorgunluğunu keyifli bir akşam yemeği ile tamamlayacağınız;şehrin keşmekeşinden uzak bol oksijenli bir tatil sunuyoruz. Evcil hayvanlarınız ile birlikte konaklayabilirsiniz…
Keyifli Tatiller..
Çamur Evler
http://www.camurevler.com/hakkimizda.html
0535 762 30 01

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir