Kızılordu Korosu: RUSSIAN ARMY

imageDünyanın en büyük ordu korosu Rus Kızıl Ordu Korosu 13 Haziran 2015 tarihinde İstanbul Zorlu Performans Sanatları Merkezi; 15 Haziran 2015 tarihinde ise Ankara Congresium’da müzik severlerle buluşuyor.

1928 yılında Kızılordu Merkez Evi’nde kurulan, “Red Army Chorus” (Rus Kızılordu Korosu), amatör sanatı geliştirmek, askerlere moral vermek ve ilgilerini kaliteli müziğe çekmek amacı ile 1933 yılına kadar 300’e yakın etkinlik düzenledi. II. Dünya Savaşı sıralarında, askerlere ve halka moral vermek için 1500’ün üzerinde konser verdi. Topluluğun dans yönetmeliğini deneyimli müzik-sahne gösterileri yönetmeni Pavel Ivanoviç Ilyin (1881-1953); Müzik yönetmenliğini ise ünlü besteci ve koro şefi Aleksandr Vasilyeviç Aleksandrov (1883-1946) icra etti. Ancak 1946 yılında, Berlin’de düzenlenen konserde A.V. Aleksandrov’un aniden vefat etmesi üzerine konserler bir süre durduruldu. Daha sonra tekrar faaliyete geçen koronun adı SSCB Hükümeti’nin kararıyla “Aleksandrov  Red Army Chorus” olarak değiştirildi. SSCB’nin dağılmasından sonra ise Koro, Rusya ve diğer ülkelerde konser vermeye devam etti.

image

Türkçe şarkıları da kendi yorumu ile seslendirecek olan koro; Rus halk şarkıları, opera aryaları, pop ve rock müzik şarkılarından oluşan geniş bir repertuvar ile seyirci karşısına çıkacak. İngiliz pop sanatçısı Adel’den “Skyfall”; Pharrel Williams’dan “Happy”; Daft Punk grubundan “Get Lucky”; dünyaca ünlü grup Queen’in solisti Freddie Mercury’nin AIDS ile savaşını konu edinen “Show Must Go On” şarkısına kadar pek çok popüler parçayı kendi üslubuyla yorumlayan Koronun konserini kaçırmayın..

Biletler Biletix’de..

Woman!nTouch

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir