The OA, 2016

Polisiye dizilerden pek şaşmayan biri olarak, şans verdiğim için hiç pişman olmadığım fantastik bir diziden bahsedelim bugün: The OA. Bilim kurgu ve drama kategorilerine girebilecek Netflix dizisi henüz ilk sezonunda. Dizinin yapımcılığını favori listemde yer alan True Detective dizisinin üreticisi Anonymous Content şirketi üstlenmiş. 2. Sezonun çekilmeyeceğine dair söylentiler geziniyor ancak henüz net bir açıklama görebilmiş değiliz.

Dizinin konusunu özetlemek gerekirse; yıllar önce kaybolan görme engelli Prairie Johnson’ın (Brit Marling) bir anda ortaya çıkması ve kayıp olduğu süre boyunca yaşananların gizemi konu alınıyor diyebiliriz. Bu noktada hanım kızımızın yeniden ortaya çıktığında görebildiğini belirtmek gerekiyor ki, dizinin ilk bölümlerindeki merak unsuru bu detay üzerine kurulmuş. Sonrasında kayıp olduğu yıllar boyunca nerede ve kimlerle olduğu, neler yaşadığı konu ediliyor.

Senaryonun kendisi ve işlenişi beni her seferinde bir sonraki bölümü izlemeye teşvik etse de dizide yavan bulduğum kısımlar da yok değil. Fantastik denilebilecek sahneleri gereksiz ve komik bulduğumu belirtmem gerekiyor. Neyse ki bu tür sahnelere yer verme konusunda cimri davranmışlar da, biz de hikayeyi merakla takip edebildik.

Brit Marling-The OA

Henüz sezon finalini izlemesem de çoğunluğun tatmin olmadığı duyumlarını alıyorum. Nitekim bu tür fantastik dizileri çekerken de, izlerken de aceleye getirmemek gerekir. Genel algıya göre sonlara doğru dizinin devam edip etmeyeceği kesinleşmediğinden apar topar bir final çekilmiş. Finali bir kenara bırakırsak ben dizinin gidişatından oldukça memnunum ve rahatlıkla tavsiye ederim.

İzleyeceklere şimdiden iyi seyirler..

KeyifleKeşfet

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir