Moleskine Book Journal – Kitap Günlüğü

image2 sene önce aldığım ama kullanmak için nedense hep bir şeyleri beklediğim Moleskine Book Journal (kitap günlüğü) kısa bir süre önce alışkanlıklarımın arasına eklendi. Moleskine Passions’ın ‘Book Journal’ ı, okuduğu kitaplar hakkında notlar almayı sevenler için çok kullanışlı. Okuduğunuz kitapların, yazarı, yayıncısı, yayın yılı, okuduğunuz tarih, beğendiğiniz kısımları ile ilgili notlar alabileceğiniz her kitap için bir sayfanız var. En güzel kısmı telefon rehberleri gibi alfabetik ayrılmış olması ve index kısmının bulunması. Index kısmında, yazdığınız kitaba denk gelen sayfa numarasıyla kitabı ilişkilendirerek sonradan nereye ne yazdığınızı düşünmeden rahatça aradığınız kitaba ulaşabiliyorsunuz.

image Her harfte 6 kitap şansınız var maalesef. 6 kitabı doldurunca yeni deftere sevk ediliyorsunuz. Ben D&R’ dan almıştım ama muhtemelen Moleskine satan başka yerlerde de bulunabilir.
Aslında çok basit bir günlük, bunun yerine kendiniz bilgisayar üzerinde veya şablonsuz defterde de okuduğunuz kitapları not edebilirsiniz. Ama şunu söylemeliyim ki eğer birazcık defterlerden, not almaktan hoşlanan biriyseniz günlüğünüz dolmaya başladıkça çok hoşunuza gidecek, elinizin altından ayırmayacaksınız. Böylelikle okuduğunuz kitaplar da hep taze kalacak…

keyiflekeşfet

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir