Lugat 365

 

IMG_2603

Değişen hayatların, değişen standartların ve değişen insanların bulunduğu günümüzde, kelimeler her geçen gün önemini yitiriyor. Çok yoğunmuşuz gibi, bir dakika bile vaktimiz yokmuş gibi güzelim kelimelerimizi kısaltıyor, yerlerine “emoji” adını verdiğimiz ikonlar kullanıyoruz. Halbuki farkında değil miyiz, kelimelerle anlatamayacağımız hiç bir şey olmadığını.

“Slm cnm”, “ok”, “kib o zmn” vs…

Karşınızdaki insanı da önemsizleştirmiyor musunuz kelimelerinizi paylaşmadığınızda? Ya da gerçekten gün geçtikçe garipleşmiyor mu yeni nesilin konuşmaları?

Anlatarak geçmişin, tarihin ve geleceğin aktarıldığını düşünenlerdenim, o yüzdendir ki sahip çıkmak isterim kelimelerimize…

 

bazı

kelime-

ler

çok

güzel.

IMG_2604

Tam bu noktada hissettiklerime yanıt veren güzel insanların güzel çalışmasıyla tanıştım, Lugat 365. Yılın her bir gününe bir kelime sığdırmışlar. Her kelimeyi bir umut, bir nefes diye tanımlayan Banu ve Onur Ertuğrul’un bu kitabı, bence kütüphanenizde bulunması gereken eserler arasında. Kitabı elinize aldığınızda da kumaş kaplama kapağı ve içindeki birbirinden güzel anlamlarla, bağımlı olacaksınız diye düşünüyorum. Hadi bakalım, iyi okumalar !

Woman!nTouch

Kitap Künyesi:

Kitap adı: Lugat 365

Yazar: Kolektif

Yayın evi: Can Yayınları

Basım yılı: 2016

Sayfa Sayısı: 304

Goodreads Puanı: 4,57

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir