Danny Colins, 2015

Danny-Collins-Poster

75. yaşını yakın zamanda dolduran Al Pacino 2015 yapımı son filminde karşımıza eski bir rock yıldızı, Danny Colins olarak çıkıyor. O kadar eski ki konserlerinden hala milyon dolarlar kazanmasına karşın seyirci kitlesinin yaş ortalamasının 60 olduğu gözlerden kaçmıyor.

Danny, gençliğinde kazandığı şöhreti aynı şarkılar, aynı kıyafetler, aynı danslar ile sürdürmeye çalışıyor. Bu süre boyunca başka şöhretli genç kadınlar ile evlenip boşanmış, uyuşturucu ve alkol en temel alışkanlıkları arasına girmiş. Günümüzde ise yine genç nişanlısı ile hayatına sıkkın, sarhoş ve zengin bir şekilde devam ediyor. Doğum gününün yaklaştığı sıralarda iyiden iyiye hayatını sorgulamaya ve gittikçe sıkılmaya başlayan rock star, doğum gününde aynı zamanda yakın dostu olan menejerinden aldığı sıradışı bir hediye ile hayatını değiştirmeye karar veriyor.

Bu hediye aslında Danny’nin gençliğinden bu yana hayran olduğu John Lennon’dan kendisine yazılan ama yaklaşık 40 yıl sonra eline ulaşan bir mektup. Tabiki içeriği itibariyle hayli etkilenen rock star tabiri caizse yıllar önce kaybettiği oğlunu ve ailesini bulmaya ve gerçekten müzik yapmaya karar veriyor.

dannycollins01Filmin konusu bu anlamda sığ ve bayat gibi dursa da, Al Pacino’nun oyunculuğu ve senaryoya yedirilen mizahi diyaloglar ile keyifli bir film olmuş diyebilirim. Dram komedi dalında değerlendirilen filmin müziklerinin John Lennon şarkılarından oluşması da ayrı bir keyif veriyor.

Filmi ortalama üstü bulduğumu belirtebilirim. Al Pacino adını duyduğunuz için beklentinizi çok yüksek tutmamanızda da fayda var. Fragman ve cast detayları için imdb‘yi ziyaret edebilirsiniz.

İzlemek isteyenlere şimdiden iyi seyirler..

Woman!nTouch

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir