Blindspot, 2015

Blindspot-Poster-blindspot-tv-series-38584924-339-480Polisiye severler arasında, son zamanlarda en çok konuşulan dizilerden biri olan Amerikan yapımı Blindspot’dan bahsedelim bugün. Gerçekçi olmak gerekirse yurdumun “Arka Sokakları”ndan çok da farklı olmayan bu Amerikan dizileri nedense benim de çok ilgimi çekiyor. Heleki işin için de FBI, NYPD, CIA ve NSA aynı anda varsa çok daha cezbedici bir hal alıyor benim için.

Aslında dizinin ilk bölümünün ilk 10 dakikasında, sizi nasıl bir sezonun karşıladığı net bi şekilde verilmiş: New York’un en işlek caddesi Times Square’de bir bavul.. Herkes etrafından geçip gidiyor, sahibi meçhul. Bir polis memuru çantayı farkediyor, etrafına bakınıyor, tabi çaresiz, çantanın üzerindeki etiketi okumaya yelteniyor. Etiketin üzerindeki “CALL THE FBI” yazısı görülür görülmez tabiki bomba imha ekipleri, FBI, NYPD derken bir olay mahalli oluşuveriyor. Patlayacak bombadan nasıl koruyacağını bir türlü anlayamadığım kıyafetinin içinde bomba imha uzmanı çıplak elleriyle (!) çantaya yaklaşıyor ve çantanın içerisindeki başrol oyuncumuz kıpırdanmaya başlayarak çantadan çıkıveriyor. Kızımız çıplak. Vücudunun heryeri dövmelerle kaplı, surat ifadesinden anlaşılacağı gibi neler olduğundan haberi yok.

blindspot

Hafızasını kendisine verilen ilaçlarla kaybeden, hala yaraları kapanmamış onlarca dövmesi ile Jane Doe sırtında bir FBI ajanının ismininin yazması ile birlikte FBI himayesine alınıyor. Bu ajanımız (Kurt Weller) ve ekibi de tabiki bu kızın kim olduğunu, başına ne gelmiş olabileceğini ve neden isminin kızın vücudunda yazdığı sorularıyla işe başlıyor. Fakat farkedilmeye başlanıyor ki …’nın vücuduna çizilmiş her dövmenin bir anlamı var ve bulmaca gibi tek tek çözmek gerekiyor. İlk bakışta çözülmesi başarılan birkaç dövme, ilk başta bahsettiğim polis teşkilatlarının kirli çamaşırlarını ortaya çıkaracağa benziyor.  İlk sezonun dövmelerin çözülmesi ile geçeceğini tahmin etmek zor değil.

blindspot_2015_

Oyuncularımız dövmeli kız Jane Doe (Jaimie Alexander), Ajan Kurt Weller (Sullivan Stapleton), ekipten Edgar Reade (Rob Brown), Patterson  (Ashley Johnson), Tasha Zapata  (Audrey Esparza). 2015 yılı ile birlikte vizyona giren bu dizinin imdb puanı ise 7.8. Şuana kadar izlediğim bölümlere bakarsak benim için bir True Detective değil ama yine de ilk sezon sıkmadan izlettiriyor. Ha bir de izledikçe birkaç dövme de ben yaptırtayım dedirtiyor.

Siz de yılların CSI meraklılarındansanız bu diziden keyif alacağınıza eminim.

Şimdiden iyi seyirler.

Woman!nTouch

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir