Hakkımızda

Teknoloji merakı ile çıktık yola. Bu düşünceyle keyif aldığımız, faydasını gördüğümüz, hayatımızı kolaylaştıran uygulamaları, tasarımları, teknolojinin içinde olduğu birçok şeyi paylaşmak istedik.

Sadece teknoloji içinde kalmayarak bizi tamamladığını düşündüğümüz paylaşımlarımızı da yapabileceğimiz bir platform kuralım dedik..

Burası bizim için, hayatın koşuşturmasından uzaklaşarak keyif almak için bir kaçış,  aynı zamanda bir buluşma noktası oldu.

Keşfettiklerimizi Keyifle okumanız dileğiyle…

Peki kimiz biz?

Nil

Küçük yaşlarda basketbol oynayarak başladı hayatına Nil. Profesyonel olarak yıllarca top peşinden koştu. Spor tutkusunun yanısıra kitapları, kalemleri, seyahat ettiği yerlerden biriktirdiği şeyleri her yaşına eşlik etti. Amatör olarak fotoğraf çekmekten, yeni yerler görüp yeni şeyler keşfetmekten keyif alan Nil, teknoloji ve tasarım konularına olan merakını hiç kaybetmedi. Kendini geliştirmek en büyük tutkusu. Bu aralar ise yogini olma yolunda.

Lisans eğitimini Endüstri Mühendisliği bölümünde tamamladıktan sonra 1,5 yılını Amerika’da geçiren Nil, ardından Türkiye’ye dönerek İstanbul’da tanıştı kurumsal hayatla. İstanbul’da geçen 2 yılın ardından Ankara’da “Yazılım Yönetimi” üzerine yüksek lisansını tamamlayan Nil, Bilişim Sektöründe kurumsal hayatına devam etmektedir.

keyiflekesfet.com’un fikir anası ve kurucusu olan Nil’in yazılarına buradan ulaşabilirsiniz.

Cansu

Çok okuyan, çok dinleyen ama çabuk unutan Cansu, bu özelliğini annesinden aldı. Kalıcı hafıza edinemediğinden birçok şeyi yazarak kaydetmeyi huy edindi. Ne kadar 1.65 boyuyla inandırıcı gözükmese de yıllarca lisanslı voleybol oynadı. Klasik gitarıyla konservatuvar sınavlarına hazırlanırken “adam gibi meslek edin, müziği hobi olarak yap” baskıları ile Endüstri Mühendisi olmaya karar verdi. Gaza gelip gitarı da sattı.  Şimdi yenisini almak için para biriktiriyor.

Lisans eğitimini Endüstri Mühendisliği bölümünde tamamladıktan sonra bir süre Yönetim Danışmanlığı firmalarında çalışan Cansu, uzun süredir Bilişim sektöründe kurumsal hayatına devam ediyor. İlgi duyduğu teknoloji, tasarım ve edebiyat konularında konuşma, konuşabileceği insanlarla tanışma fırsatını her zaman bulamayacağı gerçeği ile yüzleştiğinden beri daha çok okuyor, daha çok yazıyor…

 Cansu’nun yazılarına buradan ulaşabilirsiniz.

Damla

Bale, jimnastik, buz pateni, resim, piyano, dans, voleybol… Çocukken birçok sanat ve spor faaliyetini deneyen, maymun iştahı ile daldan dala konan Damla’nın profesyonellik yolunda bir nebze daha fazla ilerlediği ve hala en sevdiği spor yüzme, su ise en huzurlu olduğu yer. Okumak, konuşmak ve araştırmak en başarılı olduğu alanlar, bu yüzden de hep avukat olmayı hayal etmiş kendini bildi bileli.

Lisans eğitimini Hukuk bölümünde tamamladıktan sonra Medeni Hukuk alanında Yüksek Lisansını tamamlayan Damla için daha fazlası gerekliydi, o yüzden mesleki icraatlarının yanı sıra Doktora eğitimine de devam etmekte. Damla için bu blog, içinde olmaktan keyif aldığı ve kendini yazarak ifade edebildiği, biraz da sıkıcı konuların dışına çıkabildiği bir mecra.

Damla’nın yazılarına buradan ulaşabilirsiniz.

Gizem

Geçmiş geçmiştir hep Gizem için, hiç sevmedi tarihi zaten. Keyif aldığı konularda ise her zaman abartmayı sevdi. Deniz en büyük tutkusu, en büyük hayali teknede yaşamak günün birinde, çok geç olmadan… Tekne seven adam, müzik enstrümanlarını da sever elbet, tabi okumayı da. Seyahat etmek ise asıl amaç… Derken, hayatı keyif aldığı insanlarla, keyif aldığı şeyler yaparak devam ediyor.

Eğitim hayatına Fizik Bölümü ile başlayan ama Endüstri Mühendisi olarak tamamlayan Gizem’in aslında ruhunda hep bir kararsızlık vardı. İnsanlarla kurduğu ilişkiler ve iletişim yeteneklerini en iyi kullanabildiği satış ile başladığı kurumsal yaşantısına inşaat sektöründe iş geliştirme alanında devam ediyor. Günün birinde bir kitap yazmak istiyordu Gizem ve hala yapamamışken, blog fikri tam da Gizem’e uygun bir şeydi. Gevezeliğini yazarak örtbas etmeye çalışıyor ve bundan adeta ” Tekne’de Kerahat Vakti” kadar keyif alıyor…

 Gizem’in yazılarına buradan ulaşabilirsiniz.